Чому пінопласт

     Унаш час з"являється велика кількість теплоізолюючих матеріалів,це різні модифікації мінвати, системи вентильованого фасаду, рідка кераміка, екструзійний пінополістирол, поліуретанові та целюлозні напилення, але пінопласт й надалі не втрачає своєї актуальності. Насамперед через свою універсальність, практичність, довговічність (не менше 25 років), екологічність, достатню паропроникність, відмінні теплоізоляційні характеристики та низьку ціну.
     Порівняємо ці матеріали.
     Найближчим конкурентом пінопласту є мінвата. Вона виграє тим що абсолютно не горюча і має високу паропроникність, а на  поверхнях овальної форми (заокруглені кути будинків, арки, тощо) нею легше працювати. Але щонайменше в два рази дорожча, незручна у монтажу на пласких поверхнях, має вижчу теплопровідність  0.045 - 0.055В/м2 проти 0.038 - 0.041 у пінопласту. Також слід відмітити накопичення всередині утеплюючого шару з мінвати вологи внаслідок, як правило, нижчої паропроникності фінішних матеріалів (фарби, акрилових штукатурок, т.ін.).
     Екструзійний пінополістирол має більшу механічну міцність, та кращий коефіцієнт теплопровідності 0.028В/м2. Але має дуже низькі (майже нульові) показники паропроникності, та зновуж вищу ціну.
     Рідка кераміка це новий та дуже дорогий матеріал. Простий у користуванні ,але його характеристики виглядають (як на мене) дуже підозріло. Витрати матеріалу 0,5л на м2 при 4мм шарі, але 0.5л на м2 це 0.05мм при рівномірному нанесенні. Отже він має збільшуватись в об"ємі у 8 разів, хоча жоден виробник про це не пише. Підозрілим виглядає і теплопровідність (я б навіть сказав фантастично) 0.0016. Ніде ми не найдемо даних про паропроникність що зновуж таки дає привід підозрювати про абсолютну паронепрорикність матеріалу. Фасад після такої обробки залишається у непривабливому вигляді. На мою думку даний матеріал це ризик і скоріш за все не дуже підходить для улаштування утеплення фасаду.
Ще одна стаття про дивофарбу http://ecothermo.com.ua/page-teploiz_kraski_art1.html
      Є ще різні мінеральні штукатурки зазначена теплопровідність яких також викликає подив, але навіть якщо це правда нанесення їх вимагає більшої трудоємності. Додамо ще незручність використання та достатньо високу ціну. Єдиний козир даних це більша механічна міцність який практично нівелюється на висоті від трьох метрів.
      Целюлозний (напилюваний) утеплювач значно дорожчий за своїх конкурентів,а механічне нанесення робить його мало придатним при локальному утепленні. В місцях де неможливо провести роботи традиційним методом він може знайти своє застосування, але таких дуже мало.
      Отже порівнявши деякі матеріали ми бачимо що відкритий у 1950р пінополістирол (пінопласт) поки що не має достойних суперників та з успіхом використовується в Україні та розвинутих Європейських країнах.